Herkese merhaba,

Şubat ayından itibaren Erciyes Üniversitesi Microsoft Student Partner(MSP) programına seçildim. “Nedir bu Microsoft Student Partner?” derseniz kısa ve en sade şekliyle şöyle denilebilir: Microsoft’un üniversitelerdeki elçisidir. Yani Microsoft’un teknolojilerini, düzenlemiş olduğu yarışmaları kısaca Microsoft hakkındaki her şeyi bilen, bilmese de gerektiğinde nereden öğrenebileceğini bilen kişidir. Bu program hakkındaki daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

11-12-13 Şubat günlerinde İstanbul’da gerçekleşen MSP Kick Off’ organizasyonunda geçen dönemden 7 MSP, bu dönemden seçilen 40 MSP arkadaşımla birlikteydim. Neredeyse 47 kişi her an birlikteydik. Beraber yemek yedik, sohbet ettik, çalıştık, çeşitli konularda(Bulut Bilişim, Girişimcilik, Office 365, Windows Azure, Windows Phone 7(WP 7)) çeşitli seminerlere katıldık.

MSP Kick Off’, geçen döneme göre bu dönem oldukça yoğun geçti. Bunu geçen dönem de MSP olan arkadaşlarımız da dile getirdi. Bu konuda bir örnek vereyim: 12 Şubat sabah 9’dan gece saat 2’ye kadar Microsoft Ofis’te çalıştık sonrasında 13 Şubat sabah 9’da yine iş başındaydık. Bunları sitem etmek için demiyorum.:) Bu 3 gün o kadar güzel geçti ki anlatamam… Bilmediğim o kadar çok şey öğrendim ki… Çok yakında Windows Phone 7 uygulamalarımı geliştireceğim.

Hep merak ettiğim Microsoft Ofisi’nin içine girmek, gezmek, orada bulunmak, çalışanlarla tanışmak da ayrı bir avantaj ve güzellikti. Ayrıca Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak ve Mustafa Çağan ile tanışmak, onlarla konuşmak, onlara sorular sormak gerçekten güzeldi. Bu sebepten hepsine teşekkür ediyorum. ( Hepiniz bilirsiniz ki büyük şirketlerde yöneticilere ulaşmak acayip zordur…)

Son olarak herkesin bu organizasyona katılmasını öneririm. Bu deneyimi yaşamalı, ortamı görmelisiniz.;) Organizasyonda emeği geçenleri de unutmamak gerekir. Başta Microsoft Türkiye Akademik Programlar Yöneticisi Mustafa Kasap olmak üzere Sinem Yazıcı ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tabi benim MSP Seçilmem konusunda bana destek olanları da unutmamak gerekir. Bana gerek akademik gerekse MSP referansı olan, bana destek olan herkese de çok teşekkür ederim.

Görüşmek üzere…

2012 MSP Kick-Off
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir