Herkese merhaba. Erciyes Üniversitesi ACM Öğrenci Topluluğu’nu, kısaca ERU ACM, 19 Ekim 2011 tarihinde Yrd.Doç.Dr. Mete Çelik danışmanlığında resmen kurmuş bulunuyoruz. Bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim.

ACM nedir? Neden ACM gibi sorular aklınıza gelmiş olabilir. Hemen kısaca ACM hakkında bilgi vermem gerekirse şunları söyleyebilirim. Association for Computing Machinery kısaca ACM, 1974 tarihinde kurulmuş olup  bilgisayar bilimleri alanındaki en eski mesleki kuruluştur. 1947’de kurulmuş, günümüzde 80.000 üyeye ulaşmış olup her geçen gün üye sayısı artmaktadır. Mesleki akademik yayın ve toplantı faaliyetlerinin yanı sıra, dalın Nobel’i sayılan Turing Ödülü’nü veren kuruluş olarak da bilinir. Merkezi New York şehrindedir. Dünya genelini kapsayan üyelik sistemi ile bilişim teknolojisinin çeşitli alanları ile uğraşan profesyonellere ve öğrencilere kaynak sağlamaktadır.

Özel İlgi Gruplarının ve profesyonellerin oluşturduğu 170; öğrencilerin oluşturduğu 500 bölüm bulunmaktadır.

Türkiye’de sadece 4 Üniversite’de bulunmaktadır. Bu üniversitelerden birisi de Erciyes Üniversitesi’dir. Türkiye genelinde ACM Türkiye grubu adı altında çalışmalarımız sürmektedir. Bu çalışmaları Türkiye’deki ve KKTC’deki bazı üniversiteler ile sürdürmekteyiz.

Başta Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki arkadaşlarımızın sonra da herkesin bizlere desteğini bekliyoruz.  Bölümümüzü ve okulumuzu gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğimizi bilmenizi isterim.

En kısa sürede tanışma toplantısı düzenleyip sizlere amaçlarımızdan, hedeflerimizden bahsetmek istiyoruz. Sizlerin de fikirlerini alıp gerçekleştirebileceklerimizi gerçekleştireceğiz.  Bu arada emeği geçen başta sayın hocalarımız Mete Çelik ve Fehim Köylü ve değerli arkadaşlarım Gülem Biten ve Hasan Toplu’ya ve adını yazamadığım diğer tüm emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Son olarak bizi takip etmek isteyen olabilir.  http://www.facebook.com/eruacm adresinden bizi takip edebilir eruacm@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi ACM Öğrenci Topluluğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir